Πινγκ Πονγκ: Σπουδαίες εμφανίσεις Γκιώνη στην Πολωνία

Ο Παναγιώτης Γκιώνης οδήγησε την Μπογκόρια στη νίκη στον αγώνα κορυφής της πολωνικής λίγκας.

Τις σπουδαίες εμφανίσεις του και στην 15η ημέρα της πολωνικής σούπερ λίγκας ανδρών συνέχισε ο Παναγιώτης Γκιώνης.

Ο Έλληνας άσος πρωταγωνίστησε με δύο ατομικές νίκες στην επικράτηση της Μπογκόρια Γκρότζισκ εναντίον της Ντζιάλντοβο με 3-2.

Ο Γκιώνης τοποθετήθηκε ξανά 1ος παίκτης της Μπογκόρια και ήταν εξαιρετικός. Αρχικά επιβλήθηκε με 3-0 σετ του πολύπειρου Τσέχου Γίρι Βράμπλικ.

Στο τέταρτο στη σειρά ματς (που έγινε με το σύστημα του καλύτερου των 3 σετ) υπερίσχυσε στις λεπτομέρειες του κορυφαίου Πολωνού αθλητή Γιάκαμπ Ντίζας με 2-1 σετ (11-8 το τελευταίο) και ισοφάρισε το σκορ ομάδων σε 2-2. Όλα κρίθηκαν στο διπλό όπου η Μπογκόρια είδε τους Πάβελ Σίρουτσεκ/Μίλος Ρεντίμσκι να ξεπερνούν τους Αντρέι Γκάσινα/Βράμπλικ επίσης με 2