ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE
Handball Premier: Πρεμιέρα με το ντέρμπι ΑΕΚ - Ολυμπιακός

Handball Premier: Πρεμιέρα με το ντέρμπι ΑΕΚ - Ολυμπιακός

Handball Premier: Πρεμιέρα με το ντέρμπι ΑΕΚ - Ολυμπιακός

Η κλήρωση έβγαλε ντέρμπι ΑΕΚ-Ολυμπιακός στις 19.9 στην πρεμιέρα του 1ου ομίλου της Handball Premier.

Κέφια... είχε η κληρωτίδα που "στήθηκε" στα γραφεία της ΟΧΕ προκειμένου να προκύψει το πρόγραμμα της Handball Premier και της Α1 γυναικών της περιόδου 2020-21. 

Στον Α' όμιλο και στην πρεμιέρα προέκυψε ντέρμπι ανάμεσα στην πρωταθλήτρια ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ το οποίο και θα διεξαχθεί στις 19 Σεπτεμβρίου. 

Η ΑΕΚ και ο Ολυμπιακός είναι οι δυο ομάδες που θα παλέψουν και φέτος για το πρωτάθλημα με τους πρωταθλητές να έχουν ενισχυθεί σε πολύ μεγάλο βαθμό σε σχέση με την περσινή περίοδο. 

Οι δυο διοργανώσεις θα διεξαχθούν με νέο σύστημα τη νέα περίοδο. 

Αναλυτικά οι κληρώσεις σε άνδρες και γυναίκες: 

Το πρόγραμμα της Handball Premier 2020-2021

1ος όμιλος
19.09.2020 1η Αγωνιστική - 8η Αγωνιστική 14.11.2020

Α.Σ.Ε. Δούκα-Διομήδης Άργους
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα-Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic
Α.Ε.Κ.-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή

26.09.2020 2η Αγωνιστική - 9η Αγωνιστική 21.11.2020
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Α.Σ.Ε. Δούκα
Διομήδης Άργους-Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic-Α.Ε.Κ.

03.10.2020 3η Αγωνιστική - 10η Αγωνιστική 28.11.2020
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Α.Ε.Κ.-Διομήδης Άργους
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic

07.10.2020 4η Αγωνιστική - 11η Αγωνιστική 05.12.2020
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Α.Ε.Κ.
Α.Σ.Ε. Δούκα-Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα
Διομήδης Άργους-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή

10.10.2020 5η Αγωνιστική - 12η Αγωνιστική 12.12.2020
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Α.Ε.Κ.-Α.Σ.Ε. Δούκα
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic-Διομήδης Άργους

17.10.2020 6η Αγωνιστική - 13η Αγωνιστική 19.12.2020
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic
Α.Σ.Ε. Δούκα-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα-Α.Ε.Κ.

24.10.2020 7η Αγωνιστική - 14η Αγωνιστική 30.12.2020
Διομήδης Άργους-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic-Α.Σ.Ε. Δούκα
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα

2ος όμιλος
19.09.2020 1η Αγωνιστική - 8η Αγωνιστική 14.11.2020

Φαίακας Κέρκυρας-Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte
Φίλιππος Βέροιας-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Π.Α.Ο.Κ.-Αερωπός Έδεσσας Mandynamic

26.09.2020 2η Αγωνιστική - 9η Αγωνιστική 21.11.2020
Ζαφειράκης Νάουσας-Φαίακας Κέρκυρας
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte-Φίλιππος Βέροιας
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Π.Α.Ο.Κ.

03.10.2020 3η Αγωνιστική - 10η Αγωνιστική 28.11.2020
Φίλιππος Βέροιας-Ζαφειράκης Νάουσας
Π.Α.Ο.Κ.-Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας

07.10.2020 4η Αγωνιστική - 11η Αγωνιστική 05.12.2020
Ζαφειράκης Νάουσας-Π.Α.Ο.Κ.
Φαίακας Κέρκυρας-Φίλιππος Βέροιας
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte-Αερωπός Έδεσσας Mandynamic

10.10.2020 5η Αγωνιστική - 12η Αγωνιστική 12.12.2020
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic-Ζαφειράκης Νάουσας
Π.Α.Ο.Κ.-Φαίακας Κέρκυρας
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte

17.10.2020 6η Αγωνιστική - 13η Αγωνιστική 19.12.2020
Ζαφειράκης Νάουσας-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Φαίακας Κέρκυρας-Αερωπός Έδεσσας Mandynamic
Φίλιππος Βέροιας-Π.Α.Ο.Κ.

24.10.2020 7η Αγωνιστική - 14η Αγωνιστική 30.12.2020
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte-Ζαφειράκης Νάουσας
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Φαίακας Κέρκυρας
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic-Φίλιππος Βέροιας

To πρόγραμμα της Α1 Γυναικών

1ος όμιλος
10.10.2020 1η Αγωνιστική - 4η Αγωνιστική 31.10.2020
Α.Σ.Β. Αθηναϊκός-Α.Ο.Α.Ο.Δ. Κορυδαλλού
Γ.Α.Σ. Καματερού-Ο.Φ. Ν. Ιωνίας

17.10.2020 2η Αγωνιστική - 5η Αγωνιστική 14.11.2020
Γ.Α.Σ. Καματερού-Α.Σ.Β. Αθηναϊκός
Ο.Φ. Ν. Ιωνίας-Α.Ο.Α.Ο.Δ. Κορυδαλλού

24.10.2020 3η Αγωνιστική - 6η Αγωνιστική 12.12.2020
Α.Ο.Α.Ο.Δ. Κορυδαλλού-Γ.Α.Σ. Καματερού
Α.Σ.Β. Αθηναϊκός-Ο.Φ. Ν. Ιωνίας

2ος όμιλος
10.10.2020 1η Αγωνιστική - 4η Αγωνιστική 31.10.2020

Α.Ο. Προσοτσάνης-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
HONDA Πανόραμα-Π.Α.Ο.Κ. Mateco

17.10.2020 2η Αγωνιστική - 5η Αγωνιστική 14.11.2020
HONDA Πανόραμα-Α.Ο. Προσοτσάνης
Π.Α.Ο.Κ. Mateco-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας

24.10.2020 3η Αγωνιστική - 6η Αγωνιστική 12.12.2020
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-HONDA Πανόραμα
Α.Ο. Προσοτσάνης-Π.Α.Ο.Κ. Mateco

3ος όμιλος
10.10.2020 1η Αγωνιστική - 4η Αγωνιστική 31.10.2020
Αναγέννηση Άρτας-Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών
Βέροια 2017-Εθνικός Κοζάνης

17.10.2020 2η Αγωνιστική - 5η Αγωνιστική 14.11.2020
Βέροια 2017-Αναγέννηση Άρτας
Εθνικός Κοζάνης-Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών

24.10.2020 3η Αγωνιστική - 6η Αγωνιστική 12.12.2020
Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών-Βέροια 2017
Αναγέννηση Άρτας-Εθνικός Κοζάνης