Thessaloniki Grand Slam: Οι 12 που θα παλέψουν για την κούπα

Newsroom
Thessaloniki Grand Slam: Οι 12 που θα παλέψουν για την κούπα

bet365

Μετά από δύο ημέρες με πολλές αμφίρροπες αναμετρήσεις, βγήκαν οι 12 ομάδες που θα παλέψουν στο κυρίως ταμπλό για την κατάκτηση της πρώτης θέσης.

Ο Γιώργος Καντιώτης με τον Νίκο Ντόντη για άλλη μία διοργάνωση έκλεισαν θέση για το κυρίως ταμπλό και στο τελευταίο τους παιχνίδι στα προκριματικά επικράτησαν του Βασίλη Κατσακούλα και του Μπεν Μάλεσιτς με 2-0 (21-19, 21-08).

Ιάκωβος Καφούρος και Χρήστος Τσιγαρίδας (κεντρική φωτό) επιβλήθηκαν του Κώστα Κογκαλίδη και του Ατάμ Τσαλικιάν με 2-1 (21-17, 16-21, 16-14) και έκλεισαν και αυτοί θέση για την 12άδα της διοργάνωσης.

Η τρίτη ομάδα που παίρνει το εισιτήριο για το κυρίως ταμπλό είναι ο Γιώργος Καλιανίδης με τον Σπύρο Τερζόγλου, οι οποίοι επικράτησαν του Έκτορα Οικονομόπουλου και του Παύλου Παπασπύρου με 2-0 (21-15, 21-14).

Τέλος, ο Απόστολος Αρμενάκης με τον Νικήτα Εφραιμίδη άφησαν εκτός κυρίως ταμπλό τους Στέφανο Μανδηλάρη, Έντουαρντ Ράμος με 2-0 (21-16, 21-16) σετ.

Η 12άδα του κυρίως ταμπλό

1. Στέλιος Τζιουμάκας, Δημήτρης Χατζηνικολάου 1095 βαθμοί

2. Άγγελος Μανδηλάρης, Ιάσων Κανέλλος 1010 βαθμοί

3. Ραφαήλ Μπανιώτης, Γιώργος Τερζόγλου 773.5 βαθμοί

4. Αντιόλ Κόλα, Σταύρος Ντάλλας 758.5 βαθμοί

5. Γιώργος Καντιώτης, Νίκος Ντόντης 672 βαθμοί

6. Παναγιώτης Ιωαννίδης, Θοδωρής Παπαδημητρίου 637.25 βαθμοί

7. Γιώργος Καλιανίδης, Σπύρος Τερζόγλου 504 βαθμοί

8. Ιάκωβος Καφούρος, Χρήστος Τσιγαρίδας 360 βαθμοί

9. Παναγιώτης Βογιατζόγλου, Αλέξανδρος Κουρτίδης 347.25 βαθμοί

10. Απόστολος Αρμενάκης, Νικήτας Εφραιμίδης 27.75

11. Χαράλαμπος Ζορμπής, Αντώνης Λιοτατής - Κύπρος 0 βαθμοί

12. Έμιλ Όφστας, Σίβερ Ντρόλσουμ - Νορβηγία 0 βαθμοί

Τα αποτελέσματα των προκριματικών:

1. Καντιώτης Γιώργος/Ντόντης Νίκος vs BYE

2. 16/06/22 Λέκκας Χρήστος/Malesic Philip vs Κοντώσης Ελευθέριος/McCollum Samuel 1-2 (15-21, 21-19, 13-15)

3. 16/06/22 Κατσακούλας Βασίλης/Malesic Ben vs Καβαδίας Παναγιώτης/Παπαδογούλας Αριστοτέλης 2-0 (21-18, 21-12)

4. 16/06/22 Πηλιοκατερός Νίκος/Σακκάς Λεωνίδας vs Κουφός Γιώργος/Φωτάκης Θάνος 0-2 (13-21, 15-21)

5. 16/06/22 Καφούρος Ιάκωβος/Τσιγαρίδας Χρήστος vs Κοκκινάκης Μενέλαος/Τακουρίδης Γιάννης 2-0 (22-20, 21-15)

6. 16/06/22 Κογκαλίδης Λ. Κωνσταντίνος/Κεσούδης Βαγγέλης vs Σεμιτέκολος Παναγιώτης/Στάικος Κωνσταντίνος 1-2 (30-32, 21-14, 7-15)

7. 16/06/22 Παπαδημητρίου Θωμάς/Παπαγεωργίου Γεώργιος vs Αναστασάκης Γιώργος/Παχιαδάκης Μάνος 0-2 (16-21, 19-21)

8. 16/06/22 Αυγητίδης Κωνσταντίνος /Δάνας Λάμπρος vs Κογκαλίδης Γ. Κωνσταντίνος/Τσαλικιάν Ατάμ 0-2 (18-21, 25-27)

9. 16/06/22 Καλιανίδης Γεώργιος/Τερζόγλου Σπύρος vs Καλλαντζής Άρης/Σαϊβανίδης Δημήτρης 2-0 (21-6, 21-10)

10. 16/06/22 Βλαχάκης Σταύρος/Γεωργούλας Αλέξανδρος vs Μεσσάλας Αλέξης/Τσολάκης Σταμάτης 2-0 (21-16, 21-16)

11. 16/06/22 Οικονομόπουλος Έκτορας/Παπασπύρος Παύλος vs Γκότσης Νικηφόρος/Παπαϊωάννου Μιχάλης 2-0 (21-15, 21-16)

12. 16/06/22 Ευσταθίου Θωμάς/Νίττης Λευτέρης vs Δεναξάς Γιώργος/McCollum Tarquin 0-2 (16-21, 18-21)

13. 16/06/22 Πολυχρονιάδης Αλέξανδρος/Ρουμελιωτάκης Γιάννης vs Αρμενάκης Απόστολος/Εφραιμίδης Νικήτας 0-2 (17-21, 28-30)

14. 16/06/22 Καπετανίδης Κωνσταντίνος/Μονιάκης Γιώργος vs Γκόρτσιανουκ Ευγένιος/Kimble Noah 1-2 (26-24, 15-21, 14-16)

15. 16/06/22 Ευγενίδης-Καραδημητρίου Παναγιώτης/Μπατζiλής Κωνσταντίνος vs Κισκήρας Αντώνης/Παπανδρόπουλος Χρήστος 2-0 (21-17, 21-16)

16. 16/06/22 Καρακουλάκης Αναστάσιος/Καρακουλάκης Παναγιώτης vs Μανδηλάρης Στέφανος/Ramos Eduard 0-2 (10-21, 7-21)

17. 16/06/22 Καντιώτης Γιώργος/Ντόντης Νίκος vs Κοντώσης Ελευθέριος/McCollum Samuel 2-0 (21-8, 21-16)

18. 16/06/22 Κατσακούλας Βασίλης/Malesic Ben vs Κουφός Γιώργος/Φωτάκης Θάνος 2-0 (21-12, 21-12)

19. 17/06/22 Καφούρος Ιάκωβος/Τσιγαρίδας Χρήστος vs Σεμιτέκολος Παναγιώτης/Στάικος Κωνσταντίνος 2-0 (21,19, 21-14)

20. 17/06/22 Αναστασάκης Γιώργος/Παχιαδάκης Μάνος vs Κογκαλίδης Γ. Κωνσταντίνος/Τσαλικιάν Ατάμ 0-2 (12-21, 11-21)

21. 17/06/22 Καλιανίδης Γεώργιος/Τερζόγλου Σπύρος vs Βλαχάκης Σταύρος/Γεωργούλας Αλέξανδρος 2-0 (21-18, 21-17)

22. 17/06/22 Οικονομόπουλος Έκτορας/Παπασπύρος Παύλος vs Δεναξάς Γιώργος/McCollum Tarquin 2-0 (21-10, 21-13)

23. 17/06/22 Αρμενάκης Απόστολος/Εφραιμίδης Νικήτας vs Γκόρτσιανουκ Ευγένιος/Kimble Noah 2-1 (16-21, 21-13, 15-12)

24. 17/06/22 Ευγενίδης-Καραδημητρίου Παναγιώτης/Μπατζiλής Κωνσταντίνος vs Μανδηλάρης Στέφανος/Ramos Eduard 1-2 (21-14, 14-21, 10-15)

Qualification games

25. 17/06/22Καντιώτης Γιώργος/Ντόντης Νίκος vs Κατσακούλας Βασίλης/Malesic Ben 2-0 (21-19, 21-08)

26. 17/06/22 Καφούρος Ιάκωβος/Τσιγαρίδας Χρήστος vs Κογκαλίδης Γ. Κωνσταντίνος/Τσαλικιάν Ατάμ 2-1 (21-17, 16-21, 16-14)

27. 17/06/22 Καλιανίδης Γεώργιος/Τερζόγλου Σπύρος vs Οικονομόπουλος Έκτορας/Παπασπύρος Παύλος 2-0 (21-15, 21-14)

28. 17/06/22 Αρμενάκης Απόστολος/Εφραιμίδης Νικήτας vs Μανδηλάρης Στέφανος/Ramos Eduard (2-0 (21-16, 21-16)

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

Τελευταία Νέα