Αντίπαλες στον τελικό οι αδερφές Καραγκούνη

Αντίπαλες στον τελικό οι αδερφές Καραγκούνη

bet365

Αντιμέτωπες στον τελικό του Πανελληνίου πρωταθλήματος Beach Volley που διεξάγεται στον Άγιο Νικόλαο θα βρεθούν οι Πένυ και Δήμητρα Καραγκούνη.

Τον τίτλο που κατέκτησαν το 2019, πάλι στον Άγιο Νικόλαο, θα διεκδικήσουν την Κυριακή στις 19.30 οι Βίκυ Αρβανίτη, Πένυ Καραγκούνη. Αντίπαλές τους θα είναι οι Δήμητρα Καραγκούνη, Ηλέκτρα Αγριοδήμου και για πρώτη φορά στην ιστορία του Πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ δύο αδερφές θα τεθούν αντιμέτωπες για τον τίτλο. Ο τελικός θα ξεκινήσει στις 19.30 σε απευθείας μετάδοση από την ΕΡΤ-3.

Η Βίκυ Αρβανίτη θα διεκδικήσει το 11ο Πανελλήνιο τίτλο της και η Πένυ Καραγκούνη τον 5ο. Η Δήμητρα Καραγκούνη και η Ηλέκτρα Αγριοδήμου θα παλέψουν για τον πρώτο Πανελλήνιο τίτλο τους.

Στον Α' ημιτελικό, η Βίκυ Αρβανίτη και η Πένυ Καραγκούνη χρειάστηκαν 32 λεπτά για να επικρατήσουν με 2-0 (21-10, 21-10) σετ της Έφης Μυρίλλα και της Μαρίας Θεοδωρακέα και στις 19.30 σε απευθείας μετάδοση από την ΕΡΤ-3 θα προσπαθήσουν να υπερασπιστούν τον τίτλο που κατέκτησαν πάλι στον Άγιο Νικόλαο πριν δύο χρόνια.

Συναρπαστικός ήταν ο Β' ημιτελικός, με την Δήμητρα Καραγκούνη και την Ηλέκτρα Αγριοδήμου να επικρατούν της Πηγιάννας Μεθενίτη και της Λίζας Τριανταφυλλίδη με 2-0 (21-14, 23-21) σετ και μετά τον πόντο που τις έστειλε στον τελικό ξέσπασαν σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Τα αποτελέσματα της Παρασκευής 16/7

Α1-Α4: Δήμητρα Καραγκούνη/Ηλέκτρα Αγριοδήμου - Βίκυ Αρβανίτη/Πένυ Καραγκούνη 0-2 (14-21, 15-21)
Α2-Α3: Μαρία Αποστολάκη/Μαριεύη Ζούρου - Χαρά Σπυροπούλου/Έλενα Χαντζή 0-2 (20-22, 16-21)
Β1-Β4: Έφη Μυρίλλα/Μαρία Θεοδωρακέα - Γεωργίνα Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη 0-2 (20-22, 15-21)
Β2-Β3: Αθηνά Γεωργοπούλου/Ροδάνθη Μαριάτου - Πηγιάννα Μεθενίτη/Λίζα Τριανταφυλλίδη 0-2 (18-21, 15-21)

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου 17/7

Α' νικητές: Βίκυ Αρβανίτη/Πένυ Καραγκούνη - Χαρά Σπυροπούλου/Έλενα Χαντζή 2-0 (21-11, 21-15)
Α' χαμένοι: Δήμητρα Καραγκούνη/Ηλέκτρα Αγριοδήμου - Μαρία Αποστολάκη/Μαριεύη 2-1 (21-18, 18-21, 15-07)
Β' νικήτες: Γεωργίνα Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη - Πηγιάννα Μεθενίτη/Λίζα Τριανταφυλλίδη 1-2 (11-21, 21-17, 13-15)
Β' χαμένοι: Έφη Μυρίλλα/Μαρία Θεοδωρακέα - Αθηνά Γεωργοπούλου/Ροδάνθη Μαριάτου 2-0 (21-17, 21-19)

Προημιτελική φάση

Χαρά Σπυροπούλου/Έλενα Χαντζή - Δήμητρα Καραγκούνη/Ηλέκτρα Αγριοδήμου
Γεωργίνα Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη - Έφη Μυρίλλα/Μαρία Θεοδωρακέα 0-2 (11-21, 13-21)

Ημιτελική φάση

10.00: Βίκυ Αρβανίτη/Πένυ Καραγκούνη - Έφη Μυρίλλα/Μαρία Θεοδωρακέα 2-0 (21-10, 21-10)
follow: Πηγιάννα Μεθενίτη/Λίζα Τριανταφυλλίδη - Δήμητρα Καραγκούνη/Ηλέκτρα Αγριοδήμου 0-2 (14-21, 21-23)

17.00 Μικρός τελικός: Έφη Μυρίλλα/Μαρία Θεοδωρακέα - Πηγιάννα Μεθενίτη/Λίζα Τριανταφυλλίδη

19.30, ΕΡΤ-3 Τελικός: Βίκυ Αρβανίτη/Πένυ Καραγκούνη - Δήμητρα Καραγκούνη/Ηλέκτρα Αγριοδήμου

NEWS FEED