Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Tae Kwon Do: Δεύτερη η Ελλάδα στον πίνακα των μεταλλίων (vid)

Newsroom
Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Tae Kwon Do: Δεύτερη η Ελλάδα στον πίνακα των μεταλλίων (vid)

bet365

Εκπληκτική είναι η παρουσία της Ελλάδας στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Tae kwon Do I. T. F όλων των κατηγοριών, που διεξάγεται στο νέο κλειστό του Ηρακλείου Κρήτης.

Το Ευρωπαϊκό διεξάγεται στο νέο κλειστό Γυμναστήριο Ηρακλείου Κρήτης, τα Δύο Αοράκια. Ολοκληρώνεται το Σάββατο 30 Οκτωβρίου. Η χώρα μας μετά τις τρεις πρώτες μέρες των αγώνων βρίσκεται στη δεύτερη θέση των μεταλλίων πίσω από τη Ρωσία. Η Ελλάδα έχει κατακτήσει 25 χρυσά μετάλλια, 25 ασημένια και 42 χάλκινα.

Αναλυτικά η ελληνική λίστα των μεταλλίων:

ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ (25)

Μαρίνα Θεργιάκη (2 χρυσά μετάλλια στην κατηγορία βετεράνων)

Δήμητρα Ανδριέλη (Κοριστα 2007-8 -35 κιλά)

Ελένη Τσαλταμπασίδου (IV Degree)

Πέτρος Φιλιππάκης (Junior αγόρια 16-17 III Degree)

Στεφανία Βέτσικα (Junior αγόρια 16-17 III Degree)

Παναγιώτης Δημητριάδης (κατηγορία βετεράνων)

Αμαλία Ζαργιανάκη (κατηγορία βετεράνων)

Ελένη Μαυρομάτη (κατηγορία βετεράνων)

Κυτιακή Χιονίδου (Κορίτσια 2007-2008 -55kg.)

Ευάγγελος Μπαϊράς (Αγόρια 2007-2008-45Kg.)

Χριστόφορος Μποζίνης (κατηγορία βετεράνων)

Εμμανουήλ Γαλάνης (Ανδρών-78Kg.)

Ευάγγελος Κελεσίδης(Junior αγόρια16-17 -63Kg.)

Καλλιόπη Στεφανουδάκη (Junior κορίτσια16-17 -52Kg.)

Κωνσταντίνος Αθάνατος ((Junior αγόρια14-15 -65Kg.)

Ελλάδα (Pattern Άνδρες)

Ελλάδα (Pattern Γυναίκες)

Ελλάδα(Junior Αγόρια 16-17)

Ελλάδα(Junior Κορίτσια 16-17)

Ελλάδα(Junior Αγόρια 14-15)

Ελλάδα (Sparring βετεράνων Άνδρες)

Ελλάδα (Sparring βετεράνων Γυναίκες)

Ελλάδα (Pattern βετεράνων Άνδρες)

Ελλάδα (Pattern βετεράνων Γυναίκες)

ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ (25 )

Ιωαννα Κωστοπούλου (2 μετάλλια Κατηγορία βετεράνων)

Αλέξιος Καλογρής (Αγόρια 2007-2008 -60 Kg.)

Κωνσταντίνος Νετκίδης (Άνδρες II Degree)

Ελευθέριος Στρατηγάκης (Junior Αγόρια 16-17 III Degree)

Ασπασία Μήτσου (Junior Κορίτσια 16-17 III Degree)

Σταύρος Αγκριθαράκης (Κατηγορία βετεράνων)

Αλεξάνδρα Μυλωνά (Κατηγορία βετεράνων)

Ευστάθιος Γραφανάκης (Κατηγορία βετεράνων)

Γιώργος Λαζάρου(κατηγορία βετεράνων)

Αλέξανδρος Χουστουλάκης(κατηγορία βετεράνων)

Ειρήνη Χρυσοβαλάντη Μενενάκου (Κορίτσια 2007-2008 -55 Kg.)

Πέτρος Βασιλείου(Άνδρες -52 Kg.)

Αριστείδης Παυλίδης(κατηγορία βετεράνων)

Φώτης Κουτσουρίδης (Άνδρες-64 Kg.)

Ιωάννης Παπακωνσταντίνου (Άνδρες-78 Kg.)

Χριστίνα Ράμμου (Γυναίκες-47 Kg.)

Ασημίνα Μάρα Γυναίκες +77 Kg.)

Ελλάδα (Pattern Άνδρες)

Ελλάδα (Pattern Γυναίκες)

Ελλάδα(Junior αγόρια 16-17)

Ελλάδα(Junior κορίτσια 16-17)

Ελλάδα(Junior αγόρια 14-15)

Ελλάδα (Sparring βετεράνων άνδρες)

Ελλάδα (Pattern βετεράνων άνδρες)

ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ (42)

Νεκτάριος Βουρνάζος (2 μετάλλια Κατηγορία βετεράνων)

Σταύρος Τοκμακίδης (2 μετάλλια Κατηγορία βετεράνων)

Αχιλέας Γούρναρης (2 μετάλλια Κκατηγορία βετεράνων

Ιωαννα Πινακά (Γυναίκες I Degree)

Στυλιανός Μαρίνης (Άνδρες I Degree)

Αχιλλέας Μπαντής (Άνδρες II Degree)

Τριαντάφυλλος Καρβούνης (Άνδρες III Degree)

Λίνα Χριστίνα Καρύδη (Γυναικών IV Degree)

Δημήτριος Σωτήριος Πιαστόπουλος (Junior Αγόρια16-17 iI Degree)

Ελευθερία Τακίδου (Junior κορίτσια 16-17 I Degree)

Χριστόφορος Μποζίνης (Κατηγορία βετεράνων)

Ευστάθιος Γραφανάκης (Κατηγορία βετεράνων)

Ιακωβος Ασβεστόπουλος (Αγόρια 2-1 Gup)

Θεοδώρα Νακούτη (Κορίτσια 2007-2008-35 Kg.)

Ηρακλής Καρασαββίδης (Αγόρια 2007 -2008 -60 Kg.)

Αντώνης Γραμματικάκης ( Άνδρες III Degree)

Ανδρέας Μαρκοκωνσταντίνος (Ανδρών IV Degree)

Ελένη Μαρούλη ( Γυναικών III Degree)

Μυρτώ Ανδρονίκη Ασπιώτη ( Junior Κορίτσια 14-15 II Degree

Ευδοκία Φερενίκη Μάνθου (Junior Κορίτσια 16-17 III Degree

Ζωή Βρακά (Junior Κορίτσια 16-17 I Degree)

Πέτρος Σιδηρόπουλος (Κατηγορία βετεράνων)

Κωνσταντίνος Βενέτης (Κατηγορία βετεράνων)

Δημήτρης Κουτάντος (Κατηγορία βετεράνων)

Ηλίας Παρωτίδης (Κατηγορία βετεράνων)

Ελένη Δερμάτη (Κορίτσια 2007-2008 -50 Kg.)

Γεώργιος Αχαμνός (Αγόρια 2007-2008 -50 Kg.)

Δημήτρης Καζαντζίδης(Άνδρες -85 Kg.)

Θεανώ Ξαγοραράκη (Γυναίκες -77 Kg.)

Παναγιώτα Τσαγκαρίδου (κορίτσια 2007-2008 -55 Kg.)

Νικόλαος Μουζακίτης (Αγόρια 2007-8 -45 Kg.)

Μάριος Πούφτης (Αγόρια 2007-8 -55 Kg.)

Γεωργιος Τζιμούλης (Αγόρια 2007-8 +60 Kg.)

Γεώργιος Βασίλειος Larry Πετρούσης (Κατηγορία βετεράνων)

Αχιλλέας Μπαντής (Άνδρες-64 Kg.)

Τριαντάφυλλος Καρβούνης9Ανδρες -71 Kg.)

Αναστάσιος Σαλαγκούδης (Άνδρες +92 Kg.)

Κωνσταντίνος Παμπορής (Άνδρες-58 Kg.)

Μαριάνθη Στεφανίδου (Γυναίκες-67 Kg.)

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

Τελευταία Νέα