Χρήστου: Στην 7η θέση στα 100μ. ύπτιο στο ευρωπαϊκό 25άρας στο Οτοπένι

Δημήτρης Ντζάνης
Στην 7η θέση ο Χρήστου στα 100μ. ύπτιο στο ευρωπαϊκό 25άρας

Ο Απόστολος Χρήστου στον δεύτερο τελικό σε ατομικό επίπεδο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25μ. στο Οτοπένι, τερμάτισε 7ος στα 100μ. ύπτιο.

Ο Απόστολος Χρήστου μετά την 8η θέση στα 50μ. ύπτιο, τώρα κατέκτησε την 7η θέση στον τελικό στα 100μ. ύπτιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας πισίνας στο Οτοπένι.

Ο πρωταθλητής Ευρώπης σημείωσε 50.43 και πήρε την 7η θέση σε ένα αγώνισμα, όπου πριν από δύο χρόνια είχε κατακτήσει το χάλκινο μετάλλιο στη διοργάνωση τοιυ Καζάν.

Οι Γάλλοι πέτυχαν το «1-2», με τον Τομάκ να κατακτά το χρυσό σε 49.72 και τον Εντόι-Μπουάρ το ασημένιο (49.96), ενώ οι Μόρα και Ουνγκούρ τερματίζοντας σε 50.04 κατέκτησαν από ένα χάλκινο μετάλλιο.