Χτύπησε ο Χασάν στο ματς της Αιγύπτου

Δημήτρης Τομαράς

Ο Αχμέντ Χασάν τραυματίστηκε στο ματς της Εθνικής Αιγύπτου με την Σουαζιλάνδη και έγινε αλλαγή λίγο πριν το τέλος του αγώνα, πράγμα το οποίο σημαίνει ότι μπορεί να είναι αμφίβολος για ΟΦΗ.
Ο φορ του Ολυμπιακού πήρε χρόνο συμμετοχής κόντρα στην Σουαζιλάνδη. Οι «Φαραώ» νίκησαν 2-0 εκτός έδρας τη Σουαζιλάνδη για την 4η αγωνιστική του 10ου προκριματικού ομίλου του Κόπα Άφρικα 2019, με τον Χασάν να μπαίνει στο ματς σαν αλλαγή με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου αλλά να γίνεται αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού στο 87ο λεπτό του αγώνα, χωρίς ακόμη να έχει διαπιστωθεί αν πρόκειται για κάτι σοβαρό.
Έτσι ο Χασάν θα πρέπει να θεωρείται αμφίβολος για το ΟΦΗ - Ολυμπιακός. Ο Αμρ Ουάρντα από την άλλη ήταν βασικός. Εκτέλεσε το κόρνερ από το οποίο προήλθε το 1-0 των Αιγύπτιων στο 19'. Το γκολ που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα πέτυχε στο 53' ο Μοχσέν σε μία φάση όπου είχε συμμετοχή και ο Χασάν.