Ολλανδία – Ουαλία: Αποτέλεσμα με τον ίδιο τρόπο με διαφορά έξι ημερών! (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Οι Ολλανδοί πήραν ξανά το θετικό αποτέλεσμα απέναντι Ουαλία, το κατάφεραν με γκολ στις καθυστερήσεις, ωστόσο, το φινάλε των δύο αναμετρήσεων για το Nations League ήταν... καρμπόν!

Ο Μέμφις Ντεπάι με σουτ στην κίνηση στο 90' + 4' στο 94' λίγο μετά το γκολ της προσωρινής ισοφάρισης (2-2) από το πέναλτι του Μπέιλ, χάρισε στους «οράνιε» ακόμα μια νίκη για το Nations League.

Πριν από μερικές μέρες, στις 8 του μηνός, το πρώτο ματς των δύο ομάδων σε αυτή τη φουρνιά αγώνων της διοργάνωσης της UEFA, στο Κάρντιφ, η Ολλανδία πάλι είχε πάρει τους τρεις βαθμούς με γκολ στις καθυστερήσεις.

Τότε, οι «δράκοι» είχαν ισοφαρίσει σε 1-1 πάλι στο 90' + 2' με τον ΝόρινγκτονΝτέιβις και στο 94' ήρθε ο Βέγκχορστ να σκοράρει για την χώρα της τουλίπας και να διαμορφώσει το τελικό 2-1!