ΟΦΗ – Ατρόμητος: Το γκολ του Μουνίθ που ακυρώνεται ως οφσάιντ μέσω VAR (vid)

Ο Ατρόμητος στο 44' κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Βάτερμαν με τον Μουνίθ, με το γκολ να ακυρώνεται μέσω VAR για οφσάιντ του Μανούσου στο ξεκίνημα της φάσης.

Στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου είχαμε την μεγαλύτερη φάση του αγώνα του ΟΦΗ με τον Ατρόμητο στο Ηράκλειο. Συγκεκριμένα στο 44' ο Μανούσος μπήκε από τα πλάγια, έκανε την πάσα στον Μουνίθ και ο Ισπανός από το ύψος του πέναλτι έκανε το 0-1. Ωστόσο μετά από υπόδειξη του VAR το γκολ ακυρώθηκε γιατί ξεκίνησε ο Μανούσος από θέση οφσάιντ, με το 0-0 να παραμείνει και το ημίχρονο να λήγει χωρίς σκορ.