Καμαρά: Το πρώτο ματς που χάνει στο πρωτάθλημα μετά από 14 σερί συμμετοχές και τα λεπτά του (pics & vids)

Ο Μαντί Καμαρά λόγω καρτών θα λείψει από το παιχνίδι με τη Λαμία για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα μετά από 14 σερί ματς ενώ φέτος έχει περισσότερο χρόνο συμμετοχής από πέρυσι.
Το σερί αυτό του διεθνούς χαφ του Ολυμπιακού ξεκίνησε από το 1-1 με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και κράτησε μέχρι και τον αγώνα με τον Βόλο. Μετά από 14 διαδοχικές συμμετοχές στο πρωτάθλημα ο Μαντί Καμαρά θα χάσει το ματς με τη Λαμία.
Σε αυτό το διάστημα ο Καμαρά είχε γκολ και ασίστ με τον Αστέρα στην Τρίπολη. Επίσης είχε γκολ και στο ματς με τον ΠΑΟΚ.
Εκτός των άλλων φέτος ο Μαντί Καμαρά έχει αυξήσει τον χρόνο συμμετοχής του στο πρωτάθλημα εάν τον δούμε σε σχέση με πέρυσι. Φέτος έχει 1878 λεπτά σε 22 αγώνες και πέρυσι σε ίδιο αριθμό αγώνων είχε 1709 λεπτά. Ο Καμαρά είχε πέρυσι 2 γκολ στη Super League Interwetten. Φέτος έχει 2 γκολ και 3 ασίστ και ενώ υπάρχει και η φάση με το γκολ του Μασούρα στο ματς με τον Αστέρα Τρίπολης στο Καραϊσκάκη όπου είχε το άγγιγμα της μπάλας πριν το σουτ του Έλληνα εξτρέμ, που δεν ήταν ακριβώς ασίστ πάντως.