ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE
Τρομερός Ελ Αραμπί: Έχει 5 γκολ σε 7 τελικές στη Super League Interwetten

Φοβερό στατιστικό με το... καλημέρα της Super League Interwetten από τον γκολεαδόρ του Ολυμπιακού που έχει βάλει 5 γκολ σε μόλις 7 τελικές!!!

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί δεν είναι μετά το Ολυμπιακός - Ατρόμητος 4-0 μόνος πρώτος σκόρερ στην Super League Interwetten μετά το ματς με τον Ατρόμητο. Ο επιθετικός του Ολυμπιακού έχει και την κορυφαία επίδοση / αναλογία των γκολ του με τελικές, έχοντας πέντε τέρματα σε μόλις επτά τελικές (1,4 γκολ ανά ματς, καθώς έχει πετύχει 5 τέρματα σε 4 παιχνίδια). Συνολικά στους Πειραιώτες ο Γαλλομαροκινός στράικερ έχει σε 57 αγώνες 33 γκολ και 8 ασίστ.

Εφέτος, μάλιστα, σκοράρει 1 γκολ/63 λεπτά σε όλες τις διοργανώσεις έως τώρα (συνολικά 6 γκολ σε 6 ματς πρωταθλήματος και προκριματικών Τσάμπιονς Λιγκ) ενώ έκλεισε την περυσινή σεζόν με 1 γκολ/125 λεπτά σε όλες τις διοργανώσεις.