Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Η κεφαλιά του Ροντινέι, το βολ-πλανέ του Αλεξανδρόπουλου και το «ψαλιδάκι» του Ναβάρο μετά από σέντρες του Μασούρα (vids)

banvaro

Οι Ροντινέι, Αλεξανδρόπουλος και Ναβάρο είχαν από μία καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό μετά από αντίστοιχες μεταβιβάσεις του Μασούρα, στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι του με τον Παναθηναϊκό.

Πίσω στο σκορ με 1-0 πήγε ο Ολυμπιακός στα αποδυτήρια του «Απόστολος Νικολαϊδης», στο φινάλε του πρώτου του ημιχρόνου στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.

Οι «ερυθρόλευκοι» σε αυτό το διάστημα απώλεσαν τρεις καλές ευκαιρίες, όλες ύστερα από αντίστοιχες σέντρες του Μασούρα.

Αρχικά με την κεφαλιά του Ροντινέι στο 19'.

Υστερα με το βολ-πλανέ του Αλεξανδρόπουλου στο 36'.

Και μετά στις καθυστερήσεις του πρώτου μισού με το «ψαλιδάκι» του Ναβάρο, όπου πορτιέρε Ντραγκόφσκι μπλόκαρε την μπάλα.