Παναθηναϊκός - Λοκομοτίβα: Με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά ο Χατζηγιοβάνης έκανε το 2-1 (vids)

Στο 40' με εκτέλεση πέναλτι και στο 42' με πλασέ σε κενή εστία ο Τάσος Χατζηγιοβάνης έκανε την ανατροπή για τον Παναθηναϊκό.

Ο Παναθηναϊκός είχε δει τη Λοκομοτίβα να ανοίγει το σκορ στη φιλική αναμέτρηση στην Καλλιθέα στο 18', όμως πριν βγει το ημίχρονο οι «πράσινοι» κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα.

Για την ακρίβεια χρειάστηκαν μόλις δύο λεπτά για τον Χατζηγιοβάνη προκειμένου με δύο προσωπικά γκολ να κάνει το 2-1.

Αρχικά στο 40' ο Κατσεβέντα γκρέμισε τον Βέλεθ στην περιοχή και ο Χατζηγιοβάνης εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι για το 1-1. Στο 42' πάλι ο Χατζηγιοβάνης έγινε αποδέκτης της βαθιάς μπαλιάς του Χουάνκαρ, πέρασε τον Σαντίνι και πλάσαρε στην κενή εστία για να βάλει μπροστά στο σκορ τους «πράσινους», με τους παίκτες της Λοκομοτίβα να διαμαρτύρονται για οφσάιντ.