Νίκη Βόλου – ΑΕΛ 1-2: Τρίποντο για «βυσσινί» στην «αγγαρεία» των 40 λεπτών

Νίκη Βόλου - ΑΕΛ

Χωρίς να αλλάξει κάτι στα 40 λεπτά που απέμεναν, η ΑΕΛ επικράτησε με 2-1 της Νίκης Βόλου στο παιχνίδι που είχε διακοπεί λόγω επεισοδίων και συνεχίστηκε σήμερα Τρίτη.

Η αναμέτρηση της Νίκης Βόλου με την ΑΕΛ στο Πανθεσσαλικό βρίσκεται στο 50', όταν λόγω επεισοδίων διακόπτεται. Το Θεσσαλικό ντέρμπι συνεχίζεται στις αίθουσες των δικαστηρίων και τελικά αποφασίζεται να συνεχιστεί σήμερα Τρίτη. Στα 40 λεπτά που απέμειναν δεν υπήρξε κάποια αλλαγή στο σκορ και έτσι οι «βυσσινί» νίκησαν με 2-1 με δύο τέρματα του Όγκμποε στο 41' και στις καθυστερήσεις, ενώ για τους γηπεδούχους το σκορ είχε ανοίξει ο Τζιώρας στο 18'. Στην τελική βαθμολογία η ΑΕΛ παρέμεινε 2η που θα ήταν έτσι και αλλιώς φτάνοντας τους 58 βαθμούς, ενώ η Νίκη έμεινε στους 52 και στην 3η θέση.

Νίκη Βόλου – ΑΕΛ1-2

Σκόρερ: 18′ Τζιώρας – 41′, 45+3′ Όγκμποε .

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Μπάγιτς, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Κυριακίδης, Γαβριηλίδης, Κριμιτζάς, Κάσσος, Κρητικός, Τζώρας

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουκιτσίδης, Θ. Παπαγεωργίου, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Πλέγας, Κ. Παπαγωργίου, Θωμαϊδης, Ογκμπόε, Πεντρόσο, Μαυρίας