ΠΑΟΚ Β' - Βέροια 1-1: Προηγήθηκε αλλά δεν νίκησε ο «δικέφαλος του βορρά»

PAOK - Βέροια

Ο ΠΑΟΚ ήταν εκείνος που άνοιξε πρώτος το σκορ, αλλά η Βέροια εκείνη που ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό 1-1 με τον αγώνα να μην έχει τελικά νικητή

Ο ΠΑΟΚ Β' δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Βέροιας μένοντας στο 1-1 μέσα στην έδρα του με την «βασίλισσα του βορρά» σε εξ' αναβολής αγώνα για την 16η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Superleague 2. Ο «δικέφαλος του βορρά» προηγήθηκε με τον Μπράντονιτς να σκοράρει στο 65ο λεπτό φτάνοντας τα εννιά τέρματα σε 18 παιχνίδια ενώ η Βέροια ισοφάρισε μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Μπουόλι.

Ο ΠΑΟΚ Β' με τον βαθμό από την ισοπαλία αυτή έφτασε τους 31 και πήγε στην πέμπτη θέση αφήνοντας έκτο τον Ηρακλή. Η Βέροια από την άλλη πήγε στους 20 βαθμούς, με την διαφορά της να πηγαίνει στους δύο βαθμούς από την ζώνη του υποβιβασμού.

Συνθέσεις αγώνα:

ΠΑΟΚ Β': Ταλιχμανίδης, Κωττάς, Μιχαηλίδης, Τσαούσης, Κιτσάκης (71' Τσοπούρογλου), Γιαξής (46′ Μπράντοντις), Ουεντραόγκο, Δαρέλας, Χατζηστραβός (88' Κουλούρης), Σπυράκος, Πανίδης (46′ Γρόσδης).

ΒΕΡΟΙΑ: Βενετικίδης, Ντουμάνης, Κολλαράς, Καψάλης, Μανωλιούδης, Μπλέτσας (70' Μασούρας), Μπουκουβάλας, Μπελεβώνης (78' Κασέμι), Γιουκούδης (88' Μουχάλης), Ιωάννου (70' Ελευθεριάης), Μπουόλι.