Αναγέννηση Καρδίτσας - Διαγόρας 4-1: Περίπατος και τέταρτη σερί νίκη

Οι πανηγυρισμοί της Αναγέννησης στο ματς με τον Διαγόρα

Εύκολο απόγευμα είχε η Αναγέννηση Καρδίτσας, η οποία επικράτησε με 4-1 του Διαγόρα και σημείωσε την τέταρτη διαδοχική νίκη της.

Τη νίκη για τέταρτη σερί αγωνιστική πανηγύρισε η Αναγέννηση στον Βόρειο Όμιλο της Super League 2 καθώς επικράτησε εύκολα με 4-1 του Διαγόρα, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική.

Η ομάδα της Καρδίτσας πήρε το προβάδισμα στο 9' με γκολ του Μπούζα. Δύο λεπτά αργότερα ο Διαγόρας πήγε να απαντήσει άμεσα, αλλά ο Μανιάς είδε την προσπάθειά του να καταλήγει στο δοκάρι μετά από απόκρουση του Τσέλιου.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 2-0 με τον Γιάκο στο 26' και δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους με τέρμα του Πολίτη ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0 σφραγίζοντας ουσιαστικά το τρίποντο.

Ο Πολίτης με δεύτερο προσωπικό γκολ στο 67' έκανε το 4-0, ενώ ο Διαγόρας σημείωσε το γκολ της τιμής με τον Παραστρατίδη στο 72' που διαμόρφωσε το τελικό 4-1. Με την τέταρτη σερί της νίκη η Αναγέννηση έπιασε την ΑΕΛ στη 2η θέση, με τον Διαγόρα να παραμένει τέσσερις βαθμούς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Τσέλιος, Κοζορώνης (63′ Αναστασόπουλος), Σταμόπουλος (71′ Αλιατίδης), Δημόπουλος, Γκόλιας, Μπούζας, Λαγός, Πολίτης (80′ Κορέλας), Ελιβέλτο, Γιάκος (71′ Μπάτροβιτς), Αθανασιάδης (63′ Βερνάρδος).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Μπίντσης, Γιανναράκης, Γκρόστανιτς, Τάτσης, Μαγκάκης (63′ Πετράκης), Μανιώτης, Τσιαντούλας, Παπαϊωάννου (35′ Μιχόπουλος), Σταμένκοβιτς, Μανιάς, Παραστατίδης (79′ Μπούμας).

15. Απόλλων Λάρισας 4 (15 ματς)

*Οι Β' Ομάδες δεν προβιβάζονται ή υποβιβάζονται, κάτι που σημαίνει πως αν βρεθούν σε ανάλογη θέση θα αντικατασταθούν από τις αμέσως παραπάνω ή από κάτω ομάδες.