Προοδευτική - Κηφισιά 0-4: Τέταρτη σερί νίκη και... ρετιρέ

Η Κηφισιά με εμφατικό τρόπο πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Προοδευτικής (0-4), διεύρυνε το σερί της στις τέσσερις συνεχόμενες νίκες και βρίσκεται στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου της Super League 2.

Το... τρένο της Κηφισιάς πέρασε με φόρα και από το Κερατσίνι. Η ομάδα των Βορείων Προαστείων επικράτησε εύκολα με 4-0 της Προοδευτικής, έκανε το 4/4 και οδηγεί την κούρσα της βαθμολογίας του Νοτίου Ομίλου της Super League 2, χωρίς ακόμα να δεχθεί γκολ!

Στο τέλος του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 45' από ασίστ του Τετέι, ο Κουϊρουκίδης έβαλε την Κηφισιά μπροστά στο σκορ, ενώ έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Τετέι έκανε το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Η Κηφισιά «σφράγισε» το διπλό με ένα τρίτο γκολ στο 76' όταν ο Κουϊρουκίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 0-3 για να έρθει στη συνέχεια ο Μαζουλουξής στο 89' να ολοκληρώσει τον θρίαμβο της Κηφισιάς γράφοντας το τελικό 0-4.

Οι συνθέσεις:

Προοδευτική (Μάγγος): Αστράς, Καρρίκι, Σινγκ (64′ Γιαννιτσάνης), Ποτουρίδης, Παντελίδης (90+2′ Αλεξίου), Μεγαρίτης, Πίσσας, Παυλίδης, Νταβιώτης (13′ λ.τ Τσακίρης), Αγγελόπουλος (73′ Γιόβιτς), Ευθυμίου

Κηφισιά (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Σωτηράκος (74′ Μαζουλουξής), Βαφέας, Μπαρμπόσα, Να’α, Πέιος (51′ Γκίνη), Νοικοκυράκης, Παπασάββας, Ταλάλ (74′ Παυλάκης), Κουϊρουκίδης (80′ Καλλέργης), Τετέι (80′ Πρίτσας)