Παναθηναϊκός Β' - Απόλλων Λάρισας: Μαρτίνης και Αθανασακόπουλος έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στους «πράσινους» (vid)

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο του Απόλλωνα Λάρισας με τα δύο τέρματα που πέτυχαν οι Μαρτίνης και Αθανασακόπουλος.

Στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στην Superleague 2 ο Παναθηναϊκός Β' πήγε στο διάλειμμα του ημιχρόνου προηγούμενος με 2-0 χάρη στα γκολ που σημείωσαν οι Μαρτίνης (21') και Αθανασακόπουλος (26') εδραιώνοντας το προβάδισμα της ομάδας τους μέσα σε πέντε λεπτά.

Στο πρώτο γκολ οι παίκτες των «πρασίνων» έκαναν το κλέψιμο στο κέντρο του γηπέδου και μετά από μία ωραία και γρήγορη εναλλαγή της μπάλας, ο Μαρτίνης βγαίνει απέναντι στον τερματοφύλακα του Απόλλωνα και σκόραρε για το 1-0.

Στο δεύτερο τέρμα του «τριφυλλιού», ο Μαρτίνης έβγαλε ωραία κάθετη πάσα για τον Ταβάρες, που έφυγε στην πλάτη της άμυνας, γύρισε για τον Αθανασακόπουλο, που σούταρε πάνω στην κίνηση, η μπάλα κόντραρε στον Γιαννίτση και κατέληξε στα δίχτυα του Απόλλωνα για το 2-0.