Super League 2 - Νότιος όμιλος: Έμειναν στο μηδέν Κηφισιά και Διαγόρας

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι μεταξύ της Κηφισιάς και του Διαγόρα στην Καισαριανή στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της Super League 2.

Η Κηφισιά είχε δύο καλές στιγμές στο 14' με τον Ντοριβάλ και στο 36' με τον Οικονομίδη, ενώ από την άλλη ο Διαγόρας λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους απείλησε και αυτός με τη σειρά του με κορυφαία στιγμή το δοκάρι του Σινγκ στο 45', με τον Κολοβούρη σωτήρια με τα ακροδάχτυλα και με τη βοήθεια του οριζοντίου να βγάζει σε κόρνερ.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν στη μεγάλη ευκαιρία του Διαγόρα με τον Καλλέργη στο 53' να μην καταφέρνει να βρει δίχτυα από πλεονεκτική θέση. Επτά λεπτά αργότερα ο Διαγόρας είχε ακόμα μια καλή στιγμή στο ματς με τον Ζούνη, αλλά τη μεγαλύτερη ευκαιρία την έχασαν οι Ροδίτες στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Τσιαντούλα, ο οποίος είδε το σουτ που επιχείρησε να κοντράρει και να καταλήγει στην αγκαλιά του Κολοβούρη, με το 0-0 να παραμένει ως το τέλος.

Οι συνθέσεις:

Κηφισιά (Κούστας): Κολοβούρης, Πριόνας, Σωτηράκος, Αρτυματάς, Γκότοβος, Οικονομίδης, Παυλάκης (79′ Πρίτσας), Καλλέργης (85′ Γιαννιτσάνης), Παπασάββας (46′ Σόουζα), Ντοριβάλ, Τετέι (72′ Κρητικός)

Διαγόρας (Σ. Θεοδοσιάδης): Μπινίτσης, Σίνγκ, Ρουγκάλας, Γιώργου, Πίσπας (76′ Λαμπίρης), Κουϊρουκίδης, Μπαστιανός (76′ Μπλάνκο), Μουμίν, Τοπάλ, Ζούνης (83′ Τσιαντούλας), Καρατάσιος