Super League 2 - Βόρειος όμιλος: Παρέμειναν χωρίς νίκη Πανσερραϊκός και Τρίκαλα

Πανσερραϊκός και Τρίκαλα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1, με τις δύο ομάδες να αγνοούν τη νίκη στο ξεκίνημα του Βορείου ομίλου της Super League 2.

Με τρία ματς άνοιξε το Σάββατο το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής για τον Βόρειο όμιλο της Super League 2. Στις Σέρρες, ο Πανσερραϊκός αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 κόντρα στα Τρίκαλα, ο Ολυμπιακός Β' έκαμψε την αντίσταση της ΑΕΛ με 1-0, ενώ ο ΠΑΟΚ Β' έμεινε στο 0-0 με τον Ηρακλή.

Πανσερραϊκός - Τρίκαλα 1-1

Το ματς στις Σέρρες ήταν μοιρασμένο στο πρώτο μέρος με τους Κανίς και Παρέδες να έχουν από μια ευκαιρία για Πανσερραϊκό και Τρίκαλα αντίστοιχα στο πρώτο εικοσάλεπτο. Τελικώς οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα στο 36' με τον Ρεκίν. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Νιάρου, ο Ντιαλόσι με κεφαλιά τροφοδότησε τον Ρεκίν, ο οποίος με ένα ωραίο σουτ βρήκε δίχτυα για το 0-1. Στο 50' τα Τρίκαλα έχασαν χρυσή ευκαιρία με τον Ελευθεριάδη να μην σκοράρει από πλεονεκτική θέση, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Ανάκογλου δεν κατάφερε να νικήσει σε τετ-α-τετ τον Σεντουριόν για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια. Στο 78' ο Πανσερραϊκός κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Κανίς, αλλά έβγαλε ο Σεντουριόν. Ο διαιτητής της αναμέτρησης διέταξε επανάληψη, κάτι που σήκωσε τις έντονες διαμαρτυρίες των Τρικάλων. Ο Κανίς με τη δεύτερη ευστόχησε, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Σκόρερ: 83′ πεν. Κανίς – 36′ Ρεκίν σουτ

Πανσερραϊκός (Σαραγόσα): Καβουσάκης, Γιανναράκης, Δημητρίου, Ζέρης, Πίντο (46′ Φουάσης), Κρητικός (46′ Καραμπέρης), Μαρκιόνι (56′ Έππας), Ανάκογλου, Κανίς, Κόντσι (68′ Μέσσι (87′ Ανάκογλου), Θεοδωρίδης (68′ Παπαβασιλείου)

Τρίκαλα (Αμπέντε): Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Νιάρος, Ντιαλόσι, Παρέδες, Ριζογιάννης, Μπαξεβάνος, Ρεκίν, Κουσκουνάς (90' Κεχαγιάς), Χειρίτραντας, Ελευθεριάδης (67′ Νίζιτς)