Παναιτωλικός - Λεβαδειακός: Το γκολ του Πέδρο με πέναλτι για το 2-2 (vid)

Ο Πέδρο ισοφαρίζει σε 2-2

Έξαλλοι πανηγυρισμοί στο γήπεδο του Παναιτωλικού με την ισοφάριση στο τέλος απέναντι στον Λεβαδειακό (2-2) χάρις σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πέδρο.

Ο Παναιτωλικός πήρε έναν πάρα πολύ σημαντικό βαθμό στη μάχη για τη σωτηρία καθώς μετά από ανατροπή του Μάρτενσον, τα «καναρίνια» κέρδισαν πέναλτι έπειτα από έλεγχο του Σιδηρόπουλου στο VAR.

Ο Πέδρο στο 14ο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 2-2 και λύτρωσε την ομάδα του Αγρινίου. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Πέδρο αποτέλεσε τον MVP για τον Παναιτωλικό στο παιχνίδι καθώς με δικό του τέρμα τα «καναρίνια» είχαν μειώσει σε 1-2.