Βόλος-Άρης: «Καθάρισε» τη νίκη μέσα σε τρία λεπτά ο Αμπουμπακάρ Καμαρά με δύο γκολ (vids)

αρης

Τρία λεπτά χρειάστηκε ο Αμπουμπακάρ Καμαρά για να... κλειδώσει τη νίκη του Άρη κόντρα στον Βόλο, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0 χάρη σε δύο δικά του γκολ.

Το 1-0 ήταν εύθραστο για τον Άρη κόντρα στον Βόλο, μέχρι που ο Αμπουμπακάρ Καμαρά βρήκε δύο γκολ σε διάστημα μόλις τριών λεπτών.

Αρχικά, ο διεθνής επιθετικός στο 77ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική πάσα του Εμπακατά και με πολύ όμορφο πλασέ νίκησε τον Κότνικ για το 2-0.

Μετά από τρία λεπτά, ο Καμάτσο κέρδισε το πέναλτι από τον Πίρινεν και ο Μαυριτανός φορ ανέλαβε την εκτέλεση, ευστοχώντας για το 3-0.