Ρόμα - Γιουβέντους: Άνοιξε το σκορ ο Έιμπραχαμ, άμεση «απάντηση» από τον Ντιμπάλα

Βασίλης Μπαλατσός

Η Ρόμα «χτύπησε» τη Γιουβέντους με γρήγορο γκολ μόλις στο 11', όμως ο Ντιμπάλα έφερε το παιχνίδι στα ίσα μετά από επτά λεπτά.

«Δυνατά» ξεκίνησε το ιταλικό ντέρμπι ανάμεσα στη Ρόμα και τη Γιουβέντους στο «Ολίμπικο». Οι γηπεδούχοι βρήκαν γρήγορο γκολ μόλις στο 11', με τον Τάμι Έιμπραχαμ να σηκώνεται μέσα στην «καρδιά» της περιοχής μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βερετού και με κεφαλιά να ανοίγει το σκορ. Οι Ρωμαίοι δεν κατάφεραν να διατηρήσουν για πολύ το προβάδισμα τους, καθώς επτά λεπτά αργότερα (18') ο Πάουλο Ντιμπάλα ισοφάρισε σε 1-1 με εξαιρετικό πλασέ εκτός περιοχής.