Νίκες για Βερόνα και Τορίνο!

Βερόνα και Τορίνο συνέχισαν με νίκες, επικρατώντας των Εμπολι και Ουντινέζε αντίστοιχα για την 13η αγωνιστική.

Η Βερόνα υπερκέρασε το εμπόδιο της Έμπολι, επικράτησε 2-1 εντός έδρας, έφτασε τις πέντε νίκες στο πρωτάθλημα και πλησίασε στο -2 από την εξάδα. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, ωστόσο χρειάστηκε ένα γκολ στις καθυστερήσεις για το τρίποντο. Ο Μπάρακ στο 49' πέτυχε το 1-0, με τον Ρομανιόλι να φέρνει το ματς στα ίσα στο 67'. Ο Ταμέζε στο 90' διαμόρφωσε το 2-1.

Τρίτη νίκη στα πέντε τελευταία ματς για την Τορίνο, η οποία επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Ουντινέζε, παίρνοντας έτσι ανάσα. Στο 8ο λεπτό ο Μπρέκαλο άνοιξε το σκορ, με τον Μπρέμερ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 48'. Ο Φορεστιέρι μείωσε σε 2-1 στο 77' με απίθανο φάουλ, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, αλλά δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι περισσότερο.