Κάλιαρι - Βενέτσια 1-1: Έχασε την πρώτη νίκη στο 90+2' η ομάδα του Λυκογιάννη (vid)

«Στραπάτσο» στις καθυστερήσεις για την Κάλιαρι του Μπάμπη Λυκογιάννη (βασικός και στα 90'), με την ψυχωμένη Βενέτσια να παίρνει βαθμό χάρη στο γκολ του Μπούσιο και να αφήνει χωρίς νίκη τους Ροσομπλού στη φετινή Serie A.

Ούτε στην 7η αγωνιστική έσπασε το «ρόδι» της φετινής Κάλιαρι, η οποία εξακολουθεί να ψάχνει την πρώτη της νίκη αφού την έχασε μέσα από τα χέρια της στο φινάλε από τη Βενέτσια (1-1).

Οι Ροσομπλού, με βασικό σε ολόκληρη τη διάρκεια του ματς τον Μπάμπη Λυκογιάννη σε ρόλο αριστερού φουλ-μπακ, προηγήθηκαν από το 19' με τον Κεϊτά Μπαλντέ να φτάνει τα 40 γκολ και να γίνεται ο Νο1 Σενεγαλέζος σκόρερ της Serie A και έδειχναν να σφιχταγκαλιάζουν το τρίποντο μέχρι το τέλος. Ωστόσο, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπούσιο με σουτ που κόντραρε στον Μάρτιν Κάσερες, στέρησε τη χαρά της πρώτης νίκης από το σύνολο του Βάλτερ Ματσάρι κι «έκλεψε» τον βαθμό για τους Βενετσιάνους, αφήνοντας τους γηπεδούχους εντός επικίνδυνης ζώνης με μόλις τρεις βαθμούς.