Μπολόνια - Βερόνα 1-0: Ο Σβάνμπεργκ «λύτρωσε» τους Ροσομπλού

Η Μπολόνια κατάφερε να επικρατήσει 1-0 της Βερόνα χάρη στο γκολ του Σβάνμπεργκ (78') και πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα. Χωρίς βαθμό παραμένει η ομάδα του Ντι Φραντσέσκο.

Μπορεί για 78' λεπτά να μην μπορούσε να βρει λύση στον γρίφο που της είχε βάλει η Βερόνα, όμως το γκολ του Σβάνμπεργκ κατάφερε να τη λυτρώσει και να της χαρίσει τη δεύτερη νίκη της στις πρώτες τρεις αγωνιστικές.

Η Μπολόνια τα βρήκε σκούρα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα απέναντι στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι με σωστή οργάνωση και αυταπάρνηση είχαν ευκαιρίες για να δραπετεύσουν ακόμα και με το διπλό.

Παρόλα αυτά, το σύνολο του Μιχαίλοβιτς κατάφερε να κάμψει την αντίστασή τους και αφού πέρασε με επιτυχία από τα... ναρκοθετημένα 9 λεπτά του έξτρα χρόνου, πανηγύρισε στο τέλος τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.