Με το δεξί στη φετινή Serie A Αταλάντα και Λάτσιο!

Με το δεξί η Λάτσιο στη φετινή Serie A επικράτησε 3-1 της Έμπολι εκτός έδρας. Νίκη στις καθυστερήσεις για την Αταλάντα.

Με το δεξί ο Μαουρίτσιο Σάρι στον πάγκο της Λάτσιο, μιας και οι Λατσιάλι επικράτησαν στην πρεμιέρα με 3-1 της Έμπολι εκτός έδρας. Ο Φελίπε Άντερσον επέστρεψε στην ομάδα έπειτα από τρία χρόνια και βοήθησε, ώστε η ομάδα του να περάσει το εμπόδιο της αντιπάλου στο Carlo Castellani. Μπορεί οι γηπεδούχοι να προηγήθηκαν με τον Μπαντινέλι, αλλά οι Λατσιάλι κατάφεραν σε 35 λεπτά να σφραγίσουν τη νίκη. Στο 6' από ασίστ του Άντερσον ο Σάβιτς πέτυχε το 1-1. Στο 31ο λεπτό ο Λατσάρι πέτυχε το 2-1 και δέκα λεπτά αργότερα ο Τσίρο Ιμόμπιλε διαμόρφωσε το 3-1.

Με άγχος και Πίκολι η Αταλάντα επικράτησε 2-1 της Τορίνο εκτός έδρας και ξεκίνησε ιδανικά το φετινό πρωτάθλημα. Οι Μπεργκαμάσκι άνοιξαν το σκορ στο 6' με τον Μουριέλ, ωστόσο ο Μπελότι στο 79' έφερε το ματς στα ίσα. Η Αταλάντα πίεσε και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πίκολι από ασίστ του Πάσαλιτς διαμόρφωσε το 2-1.