Τσαλχάνογλου - Ίντερ: Ονειρικό ντεμπούτο με γκολάρα και ασίστ μέσα σε 14' (vids)

«Μαγικό» ντεμπούτο για τον Χακάν Τσαλχάνογλου με τη φανέλα της Ίντερ, με τον πρώην «μαέστρο» της Μίλαν να καταγράφει ασίστ και γκολ-«ρουκέτα» μέσα στα πρώτα 14 λεπτά του ματς κόντρα στη Τζένοα.

Ίδιο γήπεδο, διαφορετική ομάδα, αλλά αυτό δεν επηρέασε στο ελάχιστο τον Χακάν Τσαλχάνογλου, ο οποίος άρχισε με εντυπωσιακό τρόπο τις επίσημες υποχρεώσεις του ως παίκτης της Ίντερ. Ο Τούρκος μεσοεπιθετικός, ο οποίος άφησε τη Μίλαν ως ελεύθερος και μετακόμισε στην άλλη πλευρά του Μιλάνου, συστήθηκε με ασίστ και καταπληκτικό πρώτο γκολ στους 37.000 φίλους των Νερατζούρι που βρέθηκαν στο «Τζιουζέπε Μεάτσα» για την πρεμιέρα κόντρα στη Τζένοα. Κι όλα αυτά μέσα στα πρώτα 14 λεπτά του αγώνα!

Πρώτα σέρβιρε το 1-0 από εκτέλεση κόρνερ για την κεφαλιά του Σκρίνιαρ (6') και στο 14', μετά το ένα-δύο με τον Τζέκο, «πυροβόλησε» με το τέλειο σουτ στην κίνηση για το 2-0 κι έγινε ο πρώτος παίκτης της Ίντερ που σκοράρει και μοιράζει ασίστ στο ντεμπούτο του μετά από 15 χρόνια και τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς!