Ο Ζαγαρίτης πήρε χρόνο συμμετοχής με την Πάρμα στην Primavera (vid)

Ο Βασίλης Ζαγαρίτης πήρε χρόνο συμμετοχής, αφού αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Πάρμα στη νίκη επί της Βερόνα με 2-1 για την Primavera.

Χρειάστηκε να φτάσουμε τον Μάιο, ώστε να πάρει ο 20χρονος Έλληνας αριστερός μπακ τα πρώτα του αγωνιστικά λεπτά στην Ιταλία. Ο Ζαγαρίτης αγωνίστηκε για την Primavera στο ματς της Πάρμα με τη Βερόνα εκτός έδρας (2-1). Μάλιστα, είχε συμμετοχή στο πρώτο γκολ, ενώ δέχθηκε και κίτρινη κάρτα. Είναι πολύ πιθανό ο 20χρονος να παίξει και στα εναπομείναντα παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Primavera με την Πάρμα για να βρει ρυθμό ενόψει της νέας σεζόν.