Aπό παρεξήγηση αποβλήθηκε ο Ιμπραΐμοβιτς με την Πάρμα (vids)

Κώστας Τόπας

Από μία μεγάλη παρεξήγηση, φαίνεται πως ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς αποβλήθηκε από το ματς με την Πάρμα, σύμφωνα με τα λεγόμενα του προπονητή του, Στέφανο Πιόλι.

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Εκατοντάδες επιλογές και στοιχήματα για σκόρερ, κάρτες, κόρνερ και λεπτό πρώτου γκολ. |21+

Η Μίλαν κατάφερε να κατακτήσει τους τρεις βαθμούς κόντρα στην Πάρμα (1-3) παρά το γεγονός ότι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο, εξαιτίας της αποβολής του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς στο 60ό λεπτό.

Σύμφωνα με τα όσα είπε ο προπονητής του, Στέφανο Πιόλι, ο Σουηδός αντίκρισε την κόκκινη κάρτα μετά από μία μεγάλη παρεξήγηση, μιας ο ρέφερι δεν άκουσε καλά.

«Είχα μια κουβέντα με τον Ζλάταν. Μου είπε ότι συζήτησε με τον διαιτητή για ένα διάστημα και ότι δεν τον έβρισε ούτε τον πρόσβαλε. Η τελευταία φράση που είπε ο Ίμπρα στον διαιτητή θα ήταν η εξής (αν την έλεγε ολόκληρη) "ώστε πραγματικά δεν νοιάζεσαι γι’ αυτά που σου λέω"», τόνισε χαρακτηριστικά ο Πιόλι.

Πάντως σύμφωνα με τα όσα αναφέρουν τα ιταλικά ΜΜΕ ο διαιτητής φαίνεται να άκουσε ο διαιτητής την φράση «είσαι μπ@@@@@δος» από το στόμα του Ζλάταν.