Κάλιαρι - Σπέτσια 2-2: Θρίλερ στη Σαρδηνία

Η Σπέτσια «χτύπησε» στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και απέσπασε ισοπαλία 2-2 από την Κάλιαρι στο «Sardegna».
Ματσάρα στο Sardegna Arena, αλλά χωρίς νικητή, αφού Κάλιαρι και Σπέτσια αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Ετσι, οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στην 11η θέση με 11 βαθμούς και η αντίπαλός της ακολουθεί ένα πόντο πιο πίσω. Στο 35' οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Γκιασί, ωστόσο η Κάλιαρι απάντησε στην επανάληψη. Στο 52' ο Ζοάο Πέδρο πέτυχε το 1-1 κι έξι λεπτά αργότερα ο Παβολέτι σημείωσε το 2-1. Η γηπεδούχος είχε μεγάλη διπλή ευκαιρία με Σοτίλ και Ρογκ να σκοράρει, δεν τα κατάφερε και το... πλήρωσε. Ο Πίκολι κέρδισε πέναλτι για τη Σπέτσια στις καθυστερήσεις και ο Ν'Ζολά διαμόρφωσε το 2-2.