Πάρμα - Φιορεντίνα 0-0: Oι «Βιόλα» έμειναν στις ευκαιρίες.. (vid)

Η Φιορεντίνα ήταν καλύτερη, είχε τις ευκαιρίες, αλλά όχι και την ουσία για να λυγίσει την Πάρμα εκτός έδρας, μένοντας έτσι στο μηδέν (0-0).
Η Φιορεντίνα είχε τις ευκαιρίες, αλλά όχι τον τρόπο για να νικήσει την Πάρμα εκτός έδρας, μένοντας έτσι στο μηδέν. Μάλιστα, για πολλούς ήταν και το τελευταίο παιχνίδι του Ιακίνι στον πάγκο των «Βιόλα», με τον Πραντέλι να είναι κοντά στην ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του ματς και είχαν καλές ευκαιρίες με τους Μπιράγκι, Ριμπερί, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Εξαιρετικός στην επανάληψη ο γκολκίπερ της Πάρμα, Ντραγκόφσκι, ο οποίος νίκησε τους Μπιράγκι και Μπρούνο Άλβες. Η πίεση στο τελευταίο δεκάλεπτο αυξήθηκε, αλλά τόσο ο Καστροβίλι όσο και ο Αμραμπατ δεν κατάφεραν να σκοράρουν.