Φιορεντίνα: Παίζει το κεφάλι του ο Ιακίνι

Θοδωρής Βασίλης

Η απρόσμενη γκέλα της Φιορεντίνα κόντρα στην Σπέτσια έχει φέρει σε δύσκολη θέση τον Μπέπε Ιακίνι ο οποίος παίζει το κεφάλι του κόντρα στην Ουντινέζε. Ματζάρι και Σάρι ακούγονται ήδη.

Η Φιορεντίνα προηγήθηκε 2-0 στο 4ο λεπτό κόντρα στην Σπέτσια και στο τέλος θα πρέπει να λέει κι ευχαριστώ που δεν απέφυγε την ήττα. Η ισοπαλία 2-2 αλλά κυρίως η εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο επανέφερε ξανά το θέμα του προπονητή.

Ο ιδιοκτήτης των «βιόλα», Ρόκο Κομίσο, ήταν ιδιαίτερα προβληματισμένος μετά το τέλος του αγώνα ζητώντας μάλιστα συγνώμη από τον κόσμο της ομάδας και ήδη σκέφτεται την επόμενη ημέρα στον πάγκο της ομάδας.

Μια επόμενη ημέρα η οποία μπορεί να έρθει άμεσα την επόμενη αγωνιστική εάν η Φιορεντίνα δεν καταφέρει να επικρατήσει της Ουντινέζε. Ήδη ακούστηκαν και τα πρώτα ονόματα με αυτό του Μαουρίτσιο Σάρι και Βάλτερ Ματζάρι να είναι τα επικρατέστερα.