Νάπολι – Αταλάντα: Μαγικοί Παρτενοπέι, προηγήθηκαν 4-0 στο ημίχρονο! (vids)

Εκπληκτική η Νάπολι του (βασικού) Κώστα Μανωλά, η οποία πέτυχε τέσσερα γκολ μέσα σε είκοσι λεπτά και διαλύει την αγνώριστη Αταλάντα.

Η Νάπολι βγάζει το... άχτι της για την ήττα στα χαρτιά κόντρα στην Γιουβέντους. Δεν εξηγείται αλλιώς το γεγονός ότι προηγήθηκε της Αταλάντα με 4-0 στο... ημίχρονο (!), ενός αγώνα που θεωρητικά θα ήταν πολύ πιο ισορροπημένος.

Ίρβινγκ Λοσάνο (23', 27'), Ματέο Πολιτάνο (30') και Βίκτορ Οσιμέν (43'), ο τελευταίος στο πρώτο γκολ του ως Ναπολιτάνος, οδηγούν σε θρίαμβο την ομάδα του (βασικού) Κώστα Μανωλά.

Η αγνώριστη Αταλάντα δέχθηκε εννέα σουτ εντός εστίας στο πρώτο ημίχρονο, όταν τις τελευταίες εφτά σεζόν στην Serie A, μόλις δύο φορές δέχθηκε εφτά σε πρώτο 45λεπτο. Και τις δύο κόντρα στη Νάπολι στο «Σαν Πάολο», αμφότερες τα τελευταία δύο χρόνια. Μάλλον δεν είναι τυχαίο...