Ιντερ – Τορίνο 3-1: Με ανατροπή έπιασε την Λάτσιο στην 2η θέση (vid)

Παρότι έχανε στο πρώτο ημίχρονο από την Τορίνο, η Ίντερ πέτυχε την ανατροπή, επικράτησε με 3-1 και έπιασε στην 2η θέση την Λάτσιο.

Την Λάτσιο στην 2η θέση της Serie A' έπιασε η Ίντερ. Οι νερατζούρι μπορεί να βρέθηκαν πίσω στο σκορ στην αναμέτρηση με την Τορίνο, ωστόσο επικράτησαν με 3-1 και έφτασαν έτσι τους 68 βαθμούς, όσους έχουν και οι Λατσιάλι. Από την άλλη η Τορίνο έμεινε στους 32 και την την 16η θέση, με την Λέτσε που είναι κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού να έχει 29.

Στα του αγώνα ο Μπελότι κατάφερε στο 17' να ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο η Ίντερ αντέδρασε και αρχικά ισοφάρισε με τον Γιανγκ στο 48', τρία λεπτά αργότερα ο Γκοντίν έκανε το 2-1, ενώ ο Μαρτίνεθ στο 61' διαμόρφωσε το τελικό 3-1.