Ολυμπιακός - Σλόβαν: Οι τεράστιες ευκαιρίες των Αραμπί και Σισέ σε δύο λεπτά (vid)

Δημήτρης Σαμόλης

Ο Ολυμπιακός έχασε δύο τεράστιες ευκαιρίες με Αραμπί (27') και Σισέ (28') για να σκοράρει κόντρα στη Σλόβαν, αλλά και στις δύο ο Σλοβάκος γκολκίπερ Αντριάν Τσόβαν είχε απάντηση.

Δύο σπουδαίες ευκαιρίες έχασε ο Ολυμπιακός στο 27' και στο 28' για να κάνει το 1-0 εναντίον της Σλόβαν. Στην πρώτη φάση οι «ερυθρόλευκοι» έφυγαν καταπληκτικά στην επίθεση. Ο Βατσλίκ έδωσε στον Αγκιμπού, αυτός πέρασε στον Μασούρα, εκείνος με τη μία έδωσε στον Αραμπί, το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Αντριάν Τσόβαν.

Ο 25χρονος Σλοβάκος γκολκίπερ είχε απάντηση και στο επόμενο λεπτό, όταν «έβγαλε» το γυριστό του Σισέ μετά τη μπαλιά του Αραμπί από αριστερά.