Τότεναμ - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 4-0: Με σούπερ Μπέιλ ελπίζει για τετράδα (vid)

O Μπέιλ πέτυχε χατ τρικ, η Τότεναμ διέλυσε με 4-0 τη Σέφιλντ και βρέθηκε στο -5 από την Τσέλσι. Στην 6η θέση των Ουαλών σκόρερ στην Premier.
O Γκάρεθ Μπέιλ έκανε απίθανο ματς, πέτυχε το πρώτο του χατ τρικ στην Premier League στην επιστροφή του (τελευταίο τον Δεκέμβρη του 2012) και η Τότεναμ διέλυσε με 4-0 τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Ετσι, οι Λονδρέζοι βρέθηκαν στην 5η θέση, αλλά και στο -5 από την Τσέλσι. Παράλληλα, ο Μπέιλ έφτασε τα 51 τέρματα και βρέθηκε στην 6η θέση των Ουαλών σκόρερ στο πρωτάθλημα. Ο 31χρονος άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό με ωραία προβολή, ενώ στο 61' με υπέροχο πλασέ από ασίστ του Σον σημείωσε το 2-0. Στο 69' ο Μπέιλ πέτυχε χατ-τρικ έπειτα από ασίστ του Οριέ. Το 4-0 διαμόρφωσε με ωραίο μακρινό σουτ ο Σον στο 77ο λεπτό.