Μπράιτον - Νιούκαστλ 3-0: Τριάρα για παραμονή (vid)

Η Μπράιτον νίκησε 3-0 τη Νιιούκαστλ με τα πανέμορφα γκολ των Τροσάρ, Γουέλμπεκ, Μοπέ ανέπνευσε βαθμολογικά και βρίσκεται στο +4 από την αντίπαλό της και στο +6 από τη ζώνη υποβιβασμού.

Η Μπράιτον νίκησε 3-0 τη Νιούκαστλ το βράδυ του Σαββάτου (20/3) για την 29η αγωνιστική της Premier League. O Τροσάρ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο τρίτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου του πρώτου μέρος με εξαιρετικό σουτ με το δεξί.

Ο Ντάνι Γουέλμπεκ βγήκε από αριστερά στο 51ο λεπτό, έφερε την μπάλα στο δεξί και με τρομερό σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Ντουμπράβκα κι έκανε το 2-0.

Το 68ο λεπτό ο Μοπέ με γυριστό από το κέντρο της περιοχής μετά από σέντρα του Γκρος διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Οι «γλάροι» ανέπνευσαν βαθμολογικά. Σε 29 ματς έχουν 32 βαθμούς, ενώ η Νιούκαστλ στον ίδιο αριθμό αγώνων 28 βαθμούς. Η Φούλαμ που βρίσκεται στη ζώνη υποβιβασμού έχει σε 30 ματς 26 βαθμούς.

ΜΠΡΑΪΤΟΝ (Γκρέιαμ Πότερ): Σάντσεθ, Γκρος - Γουάιτ, Ντανκ, Φέλτμαν - Μόντερ (89' Πρέπερ), Λαλάνα, Μπισουμά, Τροσάρ (79' ΜακΆλιστερ), Μοπέ, Γουέλμπεκ (84' Ζετσίρι).

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ (Στιβ Μπρους): Ντουμπράβκα, Μανκίγιο, Λασέλ, Κλαρκ, Ντάμετ, Γουίλοκ (62' Μέρφι), Σέβλι, Χέιντεν (45+1' Χέντρικ), Ζοέλιντον, Φρέιζερ, Αλμιρόν (77' Λόνγκσταφ).

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.