Άρσεναλ - Τότεναμ: Ο Όντεγκααρντ μετά από κόντρα στον Αλντερβάιρελντ το 1-1 (vid)

Η Άρσεναλ ισοφάρισε σε 1-1 στο 44ο λεπτό του ματς με την Τότεναμ με τον Μάρτιν Όντεγκααρντ κι αφού η μπάλα κόντραρε στον Τόμπι Αλντερβάιρελντ κι άλλαξε πορεία.

Η Άρσεναλ υποδέχτηκε το απόγευμα της Κυριακής (14/3) την Τότεναμ, η οποία άνοιξε το σκορ με την απίθανη ραμπόνα του Έρικ Λαμέλα στο 33ο λεπτό.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους 16 του Europa League κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Μάρτιν Όντεγκααρντ στο 44ο λεπτό κι αφού η μπάλα κόντρα στον Τόμπι Αλντερβάιρελντ κι άλλαξε πορεία για να καταλήξει στα δίχτυα της εστίας του Ουγκό Λορίς.