Λίβερπουλ - Τσιμίκας: Οι οπαδοί των Reds τον θέλουν στην ενδεκάδα!

O Kώστας Τσιμίκας πήρε ελάχιστα λεπτά συμμετοχής κόντρα στη Λειψία, όμως οι φίλαθλοι της Λίβερπουλ ζητούν την παρουσία του στην ενδεκάδα στο ματς με τη Γουλβς.

Ο Κώστας Τσιμίκας αντικατέστησε τον Άντι Ρόμπερτσον στο τελευταίο λεπτό της νίκης (2-0) της Λίβερπουλ στη Βουδαπέστη με τη Λειψία και οι φίλοι της ομάδας «ψήθηκαν». O Έλληνας αμυντικός, ο οποίος πήρε μεταγραφή το καλοκαίρι στους «Reds» αντί 11,75 εκατομμυρίων λιρών, έκανε την πρώτη εμφάνισή του από τον Φεβρουάριο, ενώ συνολικά έχει 138 λεπτά συμμετοχής, με τα 133 από αυτά να είναι στο Champions League. Οι φίλαθλοι της Λίβερπουλ, όπως τονίζει και η ιστοσελίδα "tbrfootball.com", ζητούν, με μηνύματά τους στα Social Media, από τον Γιούργκεν Κλοπ να τον χρησιμοποιήσει άμεσα στο βασικό σχήμα. Ναι, θέλουν να τον δουν στην ενδεκάδα στον εκτός αγώνα της Δευτέρας (15/3) με τη Γουλβς.