Χάμες Ροντρίγκες: Ο πρώτος με διπλό «χτύπημα» κόντρα Λίβερπουλ την ίδια σεζόν! (vids)

Κώστας Ζάλιαρης

Η Έβερτον τον απέκτησε ελεύθερο. Ο Αντσελότι επένδυσε πάνω του σε ακόμα έναν ποδοσφαιρικό του σταθμό. Η ομάδα όρθωσε ανάστημα απέναντι στην Λίβερπουλ με τον Χάμες να συμβάλλει και στα δυο ματς με τους συμπολίτες!

Καθημερινά Novi Specials στοιχήματα & σούπερ ενισχυμένες αποδόσεις! (21+)

Ο Κολομβιανός επιθετικός κινήσεις, ποιοτικές ενέργειες, ακρίβεια στο πόδι και μπορεί να φτιάξει φάσεις για γκολ με μια ... μαχαιριά, όπως αυτή που έκανε στην άμυνα των «κόκκινων» το βράδυ του Σαββάτου με την μπαλιά προς τον Ριτσάρλισον για το 1-0 στο 3ο λεπτό.

Ο Χάμες Ροντρίγκες κατάφερε να γίνει ο πρώτος με ασίστ απέναντι στην Λίβερπουλ τόσο στο εντός, όσο και στο εκτός έδρας παιχνίδι την ίδια αγωνιστική περίοδο στην Premier League!

Και φυσικά, ήταν εκ των πρωταγωνιστών στην πρώτη νίκη της ομάδας του στο «Άνφιλντ» έπειτα από 22 χρόνια...