Βέρνερ: 100 ημέρες και 1.000 λεπτά μετά! (vids)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Τίμο Βέρνερ μπορεί ακόμα και τώρα να μην κούνησε δίχτυα, αφού η μπάλα απλά πέρασε τη γραμμή της εστίας, όμως, αυτό ήταν το σημαντικό στην περίπτωσή του όπου επί 100 ημέρες δεν μπορούσε να δει προκοπή στην Premier League!

Ο Βέρνερ σκόραρε για την Τσέλσι το βράδυ της Δευτέρας στο τελικό 2-0 επί της Νιούκαστλ και ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το αποτέλεσμα της αναμέτρησης με τις «καρακάξες» στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους, λίγο μετά το γκολ του Ζιρού που είχε μπει με αλλαγή και με ωραίο αριστερό σουτ άνοιξε το σκορ.

Ο Γερμανός επιθετικός που ναι μεν άργησε να πάρει μπρος και με τον Τούχελ, αλλά δείχνει εμφανώς πιο χαρούμενος και ανεβασμένος, είχε να σκοράρει 100 ημέρες στο πρωτάθλημα και συνολικά 1.000 αγωνιστικά λεπτά!

Το αμέσως προηγούμενο γκολ του ήταν το 4-1 επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο «Στάμφορντ Μπριτζ», στο 80ο λεπτό εκείνης της αναμέτρησης, με το ημερολόγιο να γράφει τότε 7/11/2020!