Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Απείλησε ο Φερνάντες με φάουλ για το 0-1 (vid)

Δείτε το απευθείας χτύπημα φάουλ του Μπρούνο Φερνάντες, με το οποίο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άγγιξε το 0-1 κόντρα στη Λίβερπουλ.

Η μοναδική απειλή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν και η μεγαλύτερη σε ένα φτωχό πρώτο ημίχρονο στο ντέρμπι κόντρα στη Λίβερπουλ. Για να φτάσει στο σημείο να καταγράψει το πρώτο σουτ η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, έπρεπε να περάσουν 34 ολόκληρα λεπτά, η πιο αρνητική επίδοση των Κόκκινων Διαβόλων μετά το περσινό μεταξύ τους ντέρμπι στο «Άνφιλντ» (40ο λεπτό, 19 Ιανουαρίου του 2020).

Ο Λουκ Σο κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο μετά το αχρείαστο σπρώξιμο του Σακίρι από πίσω κι ο Μπρούνο Φερνάντες «άγγιξε» το 0-1, στέλνοντας τη μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Άλισον.