Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ: 1.079 ματς και η πρώτη ντροπιαστική τεσσάρα στο «Ολντ Τράφορντ» (vid)

Ο Σον τιμώρησε για 4η φορά στο ματς την αδιόρθωτη άμυνα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την ντρόπιασε μέσα στο «Ολντ Τράφορντ», αφού δέχτηκε τέσσερα γκολ σε ένα ημίχρονο για πρώτη φορά σε 1079 αγώνες στην Premier League!

Η αποβολή του Μαρσιάλ σε συνδυασμό με το άμεσο 1-3 από τον Κέιν έριξαν στα «τάρταρα» την ψυχολογία της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μαζί με την ήδη «τραγική» της άμυνα, γεγονός που είχε ντροπιαστικές συνέπειες.

Επτά λεπτά μετά το γκολ του Κέιν, ο Χέουνγκ-Μιν Σον σκόραρε ανενόχλητος μετά την πάσα του Οριέ και έγραψε το 1-4 στο 37’, με τους Σπερς να γίνονται η πρώτη ομάδα που πετυχαίνει τέσσερα γκολ κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο πρώτο ημίχρονο, μετά από 1097 αγώνες στην ιστορία της στην Premier League!