Γουλβς - Μάντσεστερ Σίτι: Ντε Μπρόινε και Φόντεν «χτίζουν» προβάδισμα νίκης (vid)

Ο Κέβιν Ντε Μπρόινε άνοιξε το σκορ με πέναλτι και ο Φόντεν διπλασίασε το προβάδισμα της Μάντσεστερ Σίτι, θέτοντας τις βάσεις για το διπλό κόντρα στη Γουλβς.

Η Μάντσεστερ Σίτι «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο το δύσκολο εμπόδιο της πρεμιέρας κόντρα στη Γουλβς, με τους Κέβιν Ντε Μπρόινε και Φιλ Φόντεν να χρίζονται σκόρερ.

Ο κορυφαίος παίκτης της περσινής σεζόν στην Premier League κέρδισε πέναλτι στο 20ο λεπτό από αχρείαστο τάκλιν του Σάις και νίκησε τον Ρούι Πατρίσιο, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ στη νέα σεζόν για τους Πολίτες.

Στο 32', ήταν η σειρά του Φιλ Φόντεν να ανοίξει λογαριασμό μετά την ασίστ του Ραχίμ Στέρλινγκ κι έτσι η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα έκανε το 2-0 στο πρώτο μέρος.