Άστον Βίλα - Μαν. Γιουνάιτεντ: Γκρίνγουντ ξανά και 0-2 με υπέροχο σουτ (vid)

Ο Μέισον Γκρίνγουντ «ξαναχτύπησε» κόντρα στην Άστον Βίλα με υπέροχο σουτ εκτός περιοχής και έκανε το 2-0 για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Έχει πάρει φόρα για τα καλά στο restart και δεν σταματά ο Μέισον Γκρίνγουντ. Για τρίτο παιχνίδι στη σειρά, o 18χρονος παικταράς των Κόκκινων Διαβόλων βρήκε δίχτυα και το έκανε με τον προσφιλή του τρόπο, δηλαδή με σουτ εκτός περιοχής.

Με νέα εντυπωσιακή και ταχύτατη εκτέλεση, το «αστεράκι» των Κόκκινων Διαβόλων έκανε το 0-2 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και έγινε έτσι ο παίκτης με τα περισσότερα γκολ (4) έξω από το «κουτί» στη φετινή Premier League!

Ταυτόχρονα, έγινε μόλις ο 4ος παίκτης στην ιστορία της Premier League κάτω των 18 χρόνων, που σκοράρει σε τρία σερί ματς, μετά τους Κανταμάρτερι, Όουεν και Τζέφερς.