Φούλαμ - Γουλβς 3-2: Λύτρωση με Γουίλιαν στο 90'+4'!

Γουίλιαν

Ο Γουίλιαν με πέναλτι στο τέλος λύτρωσε τη Φούλαμ, η οποία επικράτησε 3-2 εντός έδρας της Γουλβς και πήρε βαθμολογική ανάσα.

Δραματικό το φινάλε στο Λονδίνο, με τον Γουίλιαν να λυτρώνει τη Φούλαμ στις καθυστερήσεις και να της χαρίζει το τρίποντο κόντρα στη Γουλβς (3-2). Οι γηπεδούχοι έπειτα από δυο μήνες περίπου πήραν τη νίκη, αλλά και βαθμολογική ανάσα. Οι Λονδρέζοι μπήκαν δυνατά και μόλις στο 7ο λεπτό ο Ιβόμπι από ασίστ του Ρόμπινσον άνοιξε το σκορ. Αμεση αντίδραση της Γουλβς, αφού στο 22' ο Κούνια έφερε το ματς στα ίσα. Στην επανάληψη, η Φούλαμ ήταν πιο ορεξάτη και στο 52' πήρε ξανά προβάδισμα, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γουίλιαν. Η Γουλβς στο 73' απάντησε με τον ίδιο τρόπο, αφού ο Χι – Τσαν κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε ο ίδιος για το 2-2! Δραματικό φινάλε, αφού στο 90' ο Χάρι Γουίλσον ανετράπη από τον Ζοάο Γκόμες και χάρη στο VAR ο Γουίλιαν πήγε ξανά στην άσπρη βούλα. Ο Βραζιλιάνος δεν αστόχησε και διαμόρφωσε το 3-2 στο 90'+4'.