Μπράιτον - Τσέλσι: Οι Γλάροι «διαλύουν» τους Μπλε, 3-0 στο ημίχρονο (vid)

Ιάσονας Θεριός

Εφιαλτική προς το παρόν η επιστροφή του Γκρέιαμ Πότερ, ως προπονητής της Τσέλσι, στο Μπράιτον, αφού η πρώην ομάδα του βρίσκεται από το ημίχρονο πίσω στο σκορ με 3-0.

Η Μπράιτον στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα απέναντι στην Τσέλσι κατάφερε να βρει τρία τέρματα, με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 3-0. Η επιστροφή του Γκρέιαμ Πότερ, κόουτς των Μπλε πλέον, στο «Amex» μόνο ιδανική δεν έχει υπάρξει μέχρι στιγμής, αφού παρακολουθεί τους πρώην παίκτες του να «διαλύουν» τη νυν ομάδα του.

Το πρώτο τέρμα των Γλάρων πέτυχε στο 4ο λεπτό ο Λεάντρο Τροσάρ, ενώ ακολούθησαν δύο αυτογκόλ από Λόφτους Τσικ και Τσαλόμπα στο 13' και το 41' αντίστοιχα. Η ομάδα του Ντε Τζέρμπι δημιούργησε κι άλλες καλές στιγμές και θα μπορούσε να βρει και κάποιο ακόμα γκολ. Το ίδιο ισχύει και για την Τσέλσι πάντως, που είδε τον Ρόμπερτ Σάντσεθ να λέει «όχι» στον Γκάλαχερ σε δύο περιπτώσεις.