Γουέστ Χαμ - Γουλβς 2-0: Νίκη... ηρεμίας οι Λονδρέζοι

H Γουέστ Χαμ επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Γουλβς και πήρε βαθμολογική ανάσα. Εξαιρετικός ο Σκαμάκα.

Η Γουέστ Χαμ επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Γουλβς και ξεκόλλησε από την επικίνδυνη ζώνη της βαθμολογίας. Οι «Λύκοι» μπήκαν δυνατά, πίεσαν, ωστόσο δεν κατάφεραν να βρουν λύσεις. Αντίθετα, οι Λονδρέζοι εκμεταλλεύθηκαν τις αδυναμίες της αντιπάλου και άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Σκαμάκα. Στο 54ο λεπτό ο Μπόουεν με ένα εκπληκτικό δυνατό σουτ νίκησε τον Σα και διαμόρφωσε το 2-0. Τα «Σφυριά» βρέθηκαν πάνω από τη ζώνη υποβιβασμού και στο +1 από τη Γουλβς.