Άστον Βίλα - Λίβερπουλ: Γκολ και 2-1 ο Μανέ και ανατροπή τους Κόκκινους! (vid)

Ο Σαντιό Μανέ επιβεβαίωσε την εξαιρετική κατάσταση που βρίσκεται το τελευταίο διάστημα σκοράροντας στο 65' της αναμέτρησης Άστον Βίλα - Λίβερπουλ μετά από εξαιρετικό γύρισμα του Λουίς Ντίας.

Είναι καυτός, διανύει μια περίοδο παρατεταμένου φορμαρίσματος και έχει μπει για τα καλά στις συζητήσεις για την φετινή Χρυσή Μπάλα. Ο Σαντιό Μανέ βρέθηκε για ακόμα μια φορά στο κατάλληλο μέρος την κατάλληλη στιγμή και με κοντινή κεφαλιά υπέγραψε την ανατροπή της Λίβερπουλ στο Βίλα Παρκ, με τους Κόκκινους να επιστρέφουν από το 1-0 που δέχθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό από τον Ντάγκλας Λουίζ.

O δραστήριος Ντίας έκανε για ακόμα μια φορά άνω-κάτω την άμυνα της Βίλα, έβγαλε την σέντρα ακριβείας για τον Μανέ και ο Σενεγαλέζος με γυριστή κεφαλιά νίκησε τον Μαρτίνεζ και πέτυχε ένα γκολ-χρυσάφι στο κυνήγι της Premier League για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ.

Δείτε το γκολ του Μανέ για το 2-1 της Λίβερπουλ: